Turistika

Turistika

Šumava je pro turisty ráj.

Přímo z apartmánu můžete vyrazit na známé cíle železnorudské části Šumavy: Černé jezero, Čertovo jezero, Špičák, Pancíř, Ostrý, aj.

Pokud využijete auto nebo autobusovou dopravu, tak poznáte i vzdálenější cíle v okolí Srní, Kvildy, Modravy nebo Prášil.

Kousek za hranicemi v sousedním Německu je možné zdolat nejvyšší horu Šumavy a Českého lesa - Velký Javor. Dále můžete navštívit např. Hohen Bogen, Grosser Falkenstein, Grosser Rachel (Velký Roklan) nebo Lusen (Luzný).

 
Cyklistika

Cyklistika

Cykloturisté budou okolní přírodou nadšeni. Je možné využít nepřeberné množství značených cyklotras, které Vás provedou těmi nejkrásnějšími místy v okolí. Kolo Vám umožní pohodlně navštívit i vzdálenější cíle.

Zkušení bikeři jistě navštíví Ski&Bike Špičák. Nachází se cca 500m od apartmánu a můžete zde vyzkoušet několik sjezových tratí. Nahoru na vrchol Špičák Vás dopraví sedačková lanovka.

Využít můžete i půjčovnu kol a elektrokol, kterých se v okolí nachází několik.

 
Lyžování

Lyžování

Příznivci sjezdového lyžování určitě využijí Ski areál Špičák, který se nachází jen cca 500m od apartmánu. Patří k tomu nejlepšímu co okolí nabízí. Celkem si zalyžujete na 4 hlavních sjezdovkách s celkovou délkou přes 5 kilometrů. Samozřejmostí je občerstvení, lyžařská škola a půjčovna lyžařského vybavení.

V okolí se nachází ještě několik další areálů a sjezdovek - např. Pancíř, Hofmanky, Alpa louka.

V okolí Špičáku a Železné Rudy je pravidelně upravováno několik desítek kilometrů běžeckých tras. Díky nim můžete i v zimní sezóně navštívit oblíbené turistické cíle.

 
Odpočinek a relax

Odpočinek a relaxace

Okolí apartmánu je ideální pro klidné procházky. V místní nádherné přírodě zapomenete na všechny starosti a načerpáte novou energii.

Cca 30km daleko se nachází celoročně otevřený aquapark Osser Bad Lam. Zde naleznete několik venkovních i vnitřních bazénů včetně dvou tobogánů. Ideální pro děti. V letním období je možné navštívit nově zrekonstruované koupaliště v Nýrsku.

V Železné Rudě si můžete domluvit relaxační masáž v některém z místních studií.